Studio Reklama

Magazyn

Uncategorized

Jak tworzyć posty na blogu by były czytane

Zrozum swoich odbiorców 

Zanim zaczniesz pisać post na blogu, upewnij się, że masz jasne zrozumienie grupy docelowej. Staraj się zrozumieć ich położenie, pragnienia, problemy. 

  

Zadawaj pytania w stylu: Czego potrzebują, z jakimi problemami się stykają. Jakie informacje mogą im pomóc. Stwórz profil twojego czytelnika. Inne informacje 

będą interesowały na przykład osoby po pięćdziesiątce prowadzące biznes a inne młode osoby chcące wejść na jakiś rynek. 

  

Możesz jednak chcieć dać im informacje o tym, jak dostosować swoje podejście do mediów społecznościowych (na przykład – od tego, co może być przypadkowym, osobistym podejściem do bardziej biznesowego podejścia skoncentrowanego na sieci). Tego rodzaju uszczypnąć jest to, co pomaga publikować treści na tematy, które publiczność naprawdę chce (i potrzebuje). 

Co sprawia, że dobry wpis na blogu? 

Nim opublikujesz post upewnij się, że znasz odpowiedzi na pytanie „Dlaczego ktoś miałby czytać cały ten wpis na moim blogu?”. Czy zawiera interesujące i przydatne informacje, czy jest napisany w sposób przystępny i ciekawy? Informacje jakie zawrzesz w poście powinny pomóc w rozwiązaniu problemu. Poza tym sposób w jaki je przedstawisz też jest bardzo ważny. Warto podpierać się przykładami. Jeżeli w swoim życiu rozwiązałeś jakiś problem, który może dotykać inne osoby, warto dokładnie opisać jak sobie z nim poradziłeś.